Integrovaná medicína - MUDr. Tibor Baranec
   

"Prečo integrovaná medicína? Klasická medicína používa na liečenie a riešenie všetkých problémov a chorôb jednu metódu - klasickú medicínu. Integrovaná medicína používa na riešenie a liečenie jedného problému všetky dostupné efektívne metódy."

FYZIOGNOMIKA

Fyzignomika je umenie čítania z tváre, ktoré ľudia používajú už od nepamäti. Od dávnych čias sa ľudia snažili usudzovať z viditeľného zovňajšku na neviditeľné vnútro. Používali ju už starovekí číňania, egypťania, gréci, rimania, indovia...

„Ako vnútri, tak i navonok, ako navonok, tak i vnútri.“

Hermes Trismegistos

Konfucius hovoril: "Dieťa za svoju tvár nemôže, dospelý človek je však za svoj výzor zodpovedný."

Rôzne fyziognomické prvky a príznaky majú svoj špecifický význam, ktorý nám pomáha odhaliť podstatu choroby alebo narušeného zdravotného stavu. Na tvári sa nám premietajú znaky životnej sily a zdravia, ale aj chorôb a emócií.

Vonkajší vzhľad ľudského tela je odrazom nášho vnútorného stavu. Telo neklame. Ak chceme vedieť, ako sa nám darí po zdravotnej stránke, môže jediný pohľad skúseného odborného oka prezradiť viac ako niekoľkohodinové vyšetrenia. Z očí, zubov, kože, pier, rúk, uší, jazyka možno vyčítať v akom stave sú v danom okamihu orgány v tele.

Prehrešky, ktorých sa človek dopustí na duchu alebo na tele sa skôr či neskor prejavia na jeho zovňajšku. Všetko, čo sa prejaví navonok, musí byť najprv prítomné ako duchovná príčina vo vnútri.

Prítomnosť určitého príznaku ešte neznamená, že choroba prepukla, ale signalizuje, že dotyčná osoba má pre chorobu predpoklady. Ak na chorobu ukazuje viacero príznakov, choroba už prepukla, napriek tomu, že sa ešte navonok neprejavila. Všetky príznaky a choroby sú výzvou, aby sme opustili doterajšiu cestu a vrátili sa k vhodnému spôsobu života. Ak tak urobíme symptómy zmiznú.

Fyziognomika nám teda pomáha včas rozpoznávať problém a predchádzať rôznym ochoreniam.

 Copyright © 2009 - 2023, MUDr. Tibor Baranec, All rights reserved.